تبلیغات
ستاره خلیج ، همیشه فارس - آرایش خانم و آقا برای همدیگر و استفاده از بوی خوش

آرایش خانم و آقا برای همدیگر و استفاده از بوی خوش

نویسنده :///abdoolah////
تاریخ:چهارشنبه 9 آذر 1390-08:56 ب.ظ

 •  ما در دوران عقد هستیم و دوست دارم هر وقت به دیدار خانمم میروم ، آرایش کرده باشد ، پوشش نداشته باشد ، ولی این آرزو به دلم مانده است . راهنمایی بفرمایید .
 • روایت از حضرت رسول (ص) خواندم که زن باید بهترین لباس را برای مردش بپوشد . زن باید بهترین بوی خوش و آرایش را ، برای شوهرش داشته باشد . آرایش ، صرفاً آرایش امروزی و وسائل آرایشی نیست . چون در هر زمانی ، جلوه آرایش فرق داشته . بیشتر ، آراستگی و زینت منظورشان بوده و بوی خوش و امام صادق (ع) فرمودند : سزاور نیست زن برای مردش زینت نداشته باشد ، گرچه با گردن بندی و حنایی بر دستان خود . حتی خانم اگر کهنسال باشد. خانم های پیر نگویند از ما که گذشته . خیر آقایان شما هم دل دارند و دوست دارند همسرش را با زینت ببینند . خانم محترم ، خیلی مهم است که آقا شما را با آرایش ببیند و آراستگی ظاهر مهم است . و باعث توجه وعشق مرد به شما میشود و آن نیز بصری مرد شما را ارضاع میکند . آقایان از طریق چشم ارضاع میشوند برعکس خانم ها که از طریق گوش ارضاع میشوند . آرایش و آراستگی برای این است که چشم مرد شما پر شود و این زیبایی ها را ببیند و اگر در خیابان چشمش به کسی افتاد ، به انحراف کشیده نشود . این نکته مهمی است . ما میخواهیم نیاز بصری مرد ارضاع بشود . یک روایت از رسول اکرم (ص) نقل شده : زن باید با ظاهری نیکوخود را درچشم مرد زیبا و دل ربا سازد . حتی چندین روایت است . برادرعزیز شما در دوران عقد هستید و با دوران عروسی فرق می کند . همسر شما هنوز خانه پدرشان هستند و با وقتی که با شما زیریک سقف زندگی می کنند فرق میکند . قاعدتاً محدودیت هایی وجود دارد . ایشان از آن آدمهائی هستند که آرایش غلیظ را دوست دارند . چون بعضی ها با این وسایل آرایش دوست ندارند . چون می گویند صورت طبیعی خانمم را دوست دارم . آراستگی زینت و بوی خوش را دوست دارند و فطری است . همه آراستگی را دوست دارند و از ژولیدگی بدشان می آید . آرایش به شکل امروزی ، بعضی ها خو ششان  نمی آید ولی این آقا خوشش می آید . خیلی از دختر خانم ها جلوی پدرشان حجب وحیا دارند . و رویشان نمی شود بویژه که ایشان می خواهند  خانم با پوشش راحت با شند . صلاح نیست  جلوی برادری که نوجوان است ، ممکن است مشکلا تی ایجاد بکند ولی من تقاضایم این است که شما یک مقدار از خواسته هایتان بگذرید . آراستگی وبوی خوش و زینت را رعایت کنید . وقتی سرزندگیتان رفتید ، آن موقع هر کاری خواستید بکنید . البته اگر شما سرزندگیتان هم رفتید ، اصرارنکنید که همیشه آرایش داشته باشند . این هم اشتباه است . زیرا بحث اشباع است ، اشباع می شوید و دیگر لذتی نمی برید . ممکن است درحضوردیگران این وضعیت را ندارند . ولی وقتی کسی نباشد محدودیتی نیست . ایشان می گویند دوست دارم همیشه آرایش داشته با شند. 
   
  ما نه ماه است که عقد کرده ایم . شوهرمن به وضع ظاهرش نمی رسد ومی گوید اسراف است ومن رنج میبرم. راهنمایی بفرمایید .
 •  بعضی آقایان فکر میکنند فقط خانم ها باید آراسته باشند . این درست نیست . اشتباه است . زن هم به آراستگی مردش ، نیاز دارد و امام صادق (ع) میفرماید : همانگونه که مردان دوست دارند زینت را در زنانشان ببینند ، زنان هم دوست دارند ، مردشان را آراسته ببینند . نکته مهمی است و نکته اولیاء اله است که آقایان باید آراسته باشند . این به خاطرحساسیتش است . زیرا بین خانم وآقا محبت ایجاد میکند و جلوی انحرافات خانم را میگیرد . خیلی ها توجه ندارند . من مواردی را دیده ام که متا سفانه عامل انحراف  خانمها ، ژولید گی آقایانشان بوده است  . حضرت رسول خطاب به آقایان فرمودند : لباس خود را تمیزکنید ، مسواک بزنید و آراسته باشید چون مردان بنی اسرایئل چنین نمی کردند و زنانشان به انحراف کشیده شدند . امام رضا (ع) فرموند : ان التهیه مما یزید فی عفت النساء . آراستگی مرد باعث زیادی عفت همسرش میشود. بفرض اگر عده ای هم به انحراف کشیده نمیشود، ممکن است درانتخابش دچارتردید بشود . سیره اولیاءاله هم خیلی عجیب بود . ظاهررسول خدا چقدر زیبا بوده و چقدربه خودشان میرسیدند. یک شخصی ، امام حسین (ع) را درمنزل دیدند که لباس رنگی پوشیده اند ، گفتند : آقا شما و چنین لباسی!  فرمودند : همسرم دوست دارد ، بخاطر همسرم پوشیدم . کسی موسی بن جعفر را دید که موهایش را رنگ کرده اند ، تعجب کرد وگفت : آیا شما موهایتان را رنگ کرده اید . آقا گفت:  آیا دوست دارید همسرتان ژولیده باشد ؟ گفت : نه . فرمود : من هم همین جور ، همسرم دوست ندارند که من ژولیده باشم ، همان طور که من دوست ندارم همسرم ژولیده باشد . امام صادق (ع) آقایی را دیدند که ژولیده بود . گفتند : متاهلی ؟ گفت بله . گفتند : پس چرا سر و وضعت این قدرآشفته است ؟  البته نمی خواهیم بگوییم مجرد ، ژولیده باشد اشکال ندارد . زیرا آراستگی ویژگی مسلمان است . بخاطراینکه همسران به انحراف کشیده نشوند و درانتخابشان تردید نکنند ، روی آ قا یان تاکید بیشتراست .
  این نکته را جدی بگیرید . آراستگی کاری ندارد ولی نه به آن معنا که تنوع  طلبی و خرج های زیاد،  منظور نیست . اگر خانم انتظار دارند که آقا هر روز یک پوشش داشته باشند ، این اسراف است و گناه است ولی همان را که دارند ، تمیز نگه دارند و آراستگی همین است.
 •  مدتی عقد بسته ایم . دوست دارم همسرم در  نحوه پوشش و لباس آنگونه باشد ، که من دوست دارم . آیا چنین حقی را دارم ؟
  بله . توقع به جایی است . چقدر اسلام تاکید کرده پوشش و آرایشتان برای مرد بسیا رمهم است . رسول اسلام فرمودند : زن باید بهترین بوی خوش و بهترین لباس و بهترین زینت را به مردشان نشان دهند . آقا فرمودند : سزاوار نیست زن بدون زینت باشد حتی اگر به یک گردنبند که به خود آویزان کرده باشد، حتی مقداری حنا به دستانش . ممکن است ناخن هایش را بلند کند . البته مرد باید ناخنش را کوتاه کند . این برای زینت است . درفقه ما هم همین جور است مراجع میگویند اگر در راستای استطاعت مرد باشد و اگر زن این کار را نکند و برای مرد تنفر ایجاد کند واجب است که نوع پوششی که مرد دوست دارد بپوشد . حس زیبا شنایی مرد از طریق چشم است.  داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
Admin Logo
themebox Logo